گفت و گو و تحلیل

1399-11-19 10:51
 مدنی: برگزاری لیگ و استقبال بالای تیم‌ها نشان از زنده بودن جودو دارد

پیشکسوت جودوی ایران، گفت: برگزاری لیگ و استقبال بالای تیم‌ها، نشان از زنده بودن جودو و فعالیت‌های مثبت فدراسیون دارد.

رضا مدنی در گفت‌وگو با ایرنا، تصریح کرد: اکنون در شرایط خاصی هستیم و جودوی ایران شرایطی را تجربه می‌کند که در گذشته با آن روبرو نبوده است. ابتدا بحث کروناست که همه جهان را درگیر کرده و سپس ماجرای تعلیق است که امیدوارم هرچه زودتر با رای عادلانه فدراسیون جهانی، مرتفع شود.

وی گفت: در بحث کرونا چنانچه باشگاه‌ها در شهرهای مختلف مجوز فعالیت داشته باشند می‌توانند با رعایت پرتکول‌ها برنامه‌ریزی کرده و جودوکاران را از لحاظ آمادگی جسمانی و تکنیک و تاکتیک به درصدی از آمادگی برساند. آمادگی جسمانی حرف اول را در ورزش می‌زند و با ریشه‌کن شدن کرونا، می‌توان جودوکاران را با هشت هفته تمرین حتی برای مسابقات مهم آماده کرد.

مدنی با بیان اینکه فدراسیون تلاش می‌کند تا این رشته فعالیت‌های مختلف و سازنده‌ای داشته باشد، گفت: این تلاش‌ها به خانواده‌ها ثابت خواهد کرد که جودو زنده است تا آنان با خیالی آسوده فرزندان خود را به سوی این رشته ترغیب کنند.

مشاور عالی فدراسیون جودو، تصریح کرد: راه‌اندازی لیگ اقدام بسیار خوبی بود که با استقبال تیم‌ها مواجه شد و برگزاری مسابقات کشوری در رده‌های سنی نیز موجب می‌شود تا نوجوانان و جوانان با انگیزه بالایی به فعالیت در جودو کشیده شوند.

وی گفت: در ادوار گذشته یکی از مشکلات جودو عدم پشتوانه‌سازی و توجه نکردن به چهره‌های مستعد بود که موجب شد تیم ما خالی شود. اکنون آرش میراسماعیلی به‌عنوان رئیس فدراسیون با مشکلات به‌خوبی آشناست و تلاش می‌کند تا جودو فعالیت‌های تاثیرگذاری داشته باشد.

مدنی افزود: وقتی ورزشکاران در سنین پایین می‌بینند که قهرمانی چون میراسماعیلی رئیس فدراسیون شده و با تلاش بالا امور را اداره می‌کند برای حضور در این رشته انگیزه پیدا می‌کنند.

وی در پایان، گفت: اکنون خانواده جودو که رئیس جوان و پرتلاش و از اهالی همین رشته دارند در تلاش هستند تا جودو را به شرایط خوبی برسانند.کار سازندگی نیاز به زمان دارد و سال‌ها زمان می‌خواهد تا قهرمان جهان و المپیک از یک رشته قد علم کند.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی